ГР Спільна Справа Дніпропетровськ

Спільна Справа Дніпропетровськ

Громадянський рух по припиненню повноважень
Верховної Ради та Президента
Сайт Дніпропетровського активу Спільної Справи




Огляд ЗМІ

Журналісти та блогери

Головна » Статті » Журналісти та блогери

Эксперты о выборах, видеокамерах и Эстонии
Эксперты считают, что установка видеокамер на избирательных участках не станет определяющим фактором для признания парламентских выборов в Украине демократическими.



Такое мнение на пресс-конференции в УНИАН выразили председатель правления Комитета избирателей Украины (КИУ) Александр Черненко и председатель правления Института украинской политики Константин Бондаренко.

«Эти камеры не сделают выборы лучше, но и не сделают их хуже. Камеры действительно могут зафиксировать какие-то форс-мажорные вещи на участках – какие-то драки, вбросы… Но есть очень много вещей, которые эти камеры не зафиксируют, но которые могут повлиять на результат», – сказал А.Черненко.

Председатель правления КИУ считает абсурдными заявления о том, что видеокамеры будут препятствовать избирателям в голосовании. «Никакие камеры не сделают выборы демократическими, но сказать, что камеры будут влиять на сознание избирателя и их запугивать, – это тоже абсурдно заявлять. И для международных наблюдателей это не будет определяющим фактором. Они просто отметят факт их наличия», – отметил он.

В то же время А.Черненко обратил внимание на тот факт, что на закупку видеокамер планируется потратить около 1 млрд грн, в то время как на проведение выборов – 1 млрд 200 тыс. грн.

«Бесспорно, это огромные деньги, лучше бы они пошли на зарплаты членов избирательных комиссий и на оборудование участков. Если после этого эти камеры будут пылью покрываться – это, конечно, проблема, если это в дальнейшем будет использоваться в качестве инфраструктурного проекта – нет.

Но это нужно было делать не сейчас, не под выборы. Нужно вообще коммуникацию делать очень сильно. Если выборы для этого станут поводом – пусть так будет», – объяснил председатель КИУ.

«К камерам может быть много вопросов, но в любом случае любой элемент прозрачности, который привносится в избирательную кампанию, если даже существует вопрос относительно его несовершенства, он все равно является шагом вперед. Я убежден, что через пару избирательных кампаний мы сможем созреть до той системы, которая сейчас внедрена в Эстонии, – то есть электронное голосование», – добавил в свою очередь К.Бондаренко.

Как сообщал УНИАН, 4 июля Верховная Рада внесла изменения в государственный бюджет на 2012 год относительно выделения средств на оснащение избирательных участков системами видеонаблюдения.

С целью обеспечения публичности и открытости избирательного процесса во время проведения очередных выборов народных депутатов законом предусмотрено выделить Центральной избирательной комиссии средства по отдельной бюджетной программе «Создание и внедрение системы видеонаблюдения на обычных избирательных участках на постоянной основе во время выборов народных депутатов Украины в 2012 году» в объеме 993,6 млн. грн для оснащения избирательных участков системами видеонаблюдения.

2 июля премьер-министр Николай Азаров заявил, что во время выборов в Верховную Раду Украины на избирательных участках установят 34 тысячи видеокамер для наблюдения за ходом голосования.

Джерело: УНИАН
Категорія: Журналісти та блогери | Додав: Dnepr (2012-07-12)
Переглядів: 470 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
3 Галина Кучеренко  
0
"малоосвіченими громадянами наявність на дільниці веб-камери може сприйматись як встановлення контролю та спостереження за їх фактичним волевиявленням , що може створити сприятливі умови для тиску на виборців або ж стане для них мотивом для неучасті у голосуванні" - в сільській місцевості це буде абсолютно точно.Тому, треба буде донести правдиву інформацію до виборця - це і є наша задача, задача громадських організацій.Бо в селах сьогодні і сільський голова виконує роль "веб-камери"!

2 Галина Кучеренко  
0
Далі Експерне Управління зазначає: "2. При вирішенні питання щодо доцільності трансляції відеозображення голосування на звичайних дільницях під час парламентських виборів через мережу Інтернет слід враховувати істотні недоліки передбаченої у проекті моделі відеоспостреження за організацією виборчого процесу:
2.1. Проектом передбачено, що система відеоспостереження складається із не менш ніж двох веб-камер, які встановлюються у приміщенні для голосування звичайної виборчої дільниці (статті 1, 3 проекту).
У зв’язку з цим слід наголосити, що можливості веб-камер є досить обмеженими, оскільки за своїми технічними характеристиками вони не призначені для відеоспостереження, адже є короткофокусними камерами і можуть відображати картину подій, що відбувається на відстані 1-2 метрів від місця їх розташування. За таких умов з дільниці буде здійснюватись трансляція подій лише на кількох (мінімум двох) ділянках виборчої дільниці у радіусі 1-2 метри від місця розташування веб-камери.
Разом з тим, згідно з Законом України «Про вибори народних депутатів України» «приміщення для голосування для малої виборчої дільниці повинно мати площу, не меншу 50 кв. м, середньої - не меншу 75 кв. м, великої - не меншу 90 кв. м.» (частина 3 статті 83 Закону).
Отже трансляція зображення з кількох квадратних метрів значної за площею виборчої дільниці, на наш погляд, не може серйозно розглядатись як запорука демократичних та прозорих виборів, оскільки вона не здатна стати на заваді різноманітним технологіям фальсифікацій, що можуть мати місце на дільниці.
2.2. Слід також зауважити, що проектом передбачається лише відеоспостереження, тобто не пропонується фіксація та відповідно трансляція і запис аудіо ряду, що супроводжує таке зображення. За таких умов ефект від відеоспостереження буде мінімальним і не забезпечить досягнення цілей проекту.
Вважаємо, що використання відеоспостререження на виборах може досягнути поставленої у проекті мети лише за умов встановлення на виборчих дільницях не веб-камер, а камер, спеціально призначених для відеоспостереження. Тому у разі визнання доцільним використання технології відеоспостереження слід відмовитись від використання веб-камер та передбачити використання камер, які за своїми технічними характеристиками дозволять фіксувати як повну картину подій на дільниці, так і аудіо ряд.
Крім того, вважаємо, що у проекті мають бути відображені основні технічні характеристики систем відеоспостереження, оскільки саме від них залежить можливість використання таких систем в якості додаткової гарантії демократичних та прозорих виборів.
2.3. У законопроекті не визначено у яких саме місцях виборчої дільниці мають розташовуватись веб-камери, а лише відзначається, що їх розташування не повинно порушувати таємниці голосування (стаття 5 проекту). Відсутність у проекті будь-яких вказівок відносно того, які об’єкти чи події має фіксувати статично закріплена веб-камера, дозволяє здійснювати їх розміщення довільно (на розсуд членів дільничної виборчої комісії - далі ДВК), що може звести нанівець будь-який позитивний ефект від застосування веб-камер (наприклад, веб-камера, може транслювати зображення урни для бюлетенів, сейфу у приміщенні виборчої комісії, входу чи виходу з приміщення для голосування тощо). 2.4. Передбачена у проекті модель відеоспостереження на виборчій дільниці у день голосування скоріше може розглядатись як засіб психологічного тиску на осіб, які мають намір протиправно вплинути на голосування чи встановлення результатів виборів. Разом з тим застосування такого «тиску» можуть бути і недоліком. Наприклад, малоосвіченими громадянами наявність на дільниці веб-камери може сприйматись як встановлення контролю та спостереження за їх фактичним волевиявленням , що може створити сприятливі умови для тиску на виборців або ж стане для них мотивом для неучасті у голосуванні

1 Галина Кучеренко  
0
Законопроект передбачає обов'язкове встановлення камер відеоспостереження за ходом голосування у всіх приміщеннях звичайних виборчих дільниць.
Вимога не поширюється на ЦВК та окружні виборчі комісії – тобто там, де "робляться результати виборів", а також на закордонні і спеціальні виборчі дільниці.
Тут важливо відзначити, що спостерігати за виборами народних депутатів виборці зможуть лише до моменту закінчення голосування. А от коли почнеться найцікавіше – підрахунок голосів – онлайн-трансляція припиниться. Найголовніше, встановлення веб-камер ніяк не допоможе контролювати найважливіший етап підрахунку голосів – обробку протоколів у ОВК і ЦВК.
Відеозапис цього етапу виборчого процесу можна буде отримати лише за спеціальним запитом у ЦВК. Однак, це лише теоретично.
Як показує досвід впровадження системи відеоспостереження на виборчих дільницях у Росії у березні 2012 року під час президентських виборів , ефективність їх фактично нульова, оскільки не здатна протистояти ані використанню адмінресурсу, ані "каруселям" і "правильним" голосуванням на дому. Про що чітко висловилися фахівці Головного науково-експертного управління ВР: "Установлення камер відеоспостереження … не може серйозно розглядатись як запорука демократичних та прозорих виборів, оскільки вони не здатні стати на заваді різноманітним технологіям фальсифікацій, що можуть мати місце на дільниці".

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Категорії розділу

Про нас пишуть
СМІ про нас і не тільки
Журналісти та блогери
Роздуми , аналіз , коментарі...
Народна творчість


СПІЛЬНА СПРАВА

Спільна Справа Дніпропетровськ на facebook
Спільна Справа на facebook
Програма взаємодопомоги
Підписний лист
Збір підписів через інтерент





Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 178



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Спільна Справа - Дніпропетровськ © 20:11 - 2024
Громадянський рух по припиненню повноважень Верховної Ради та Президента
Долучитись до Спільної Справи:(067) 505-60-55 (Київ), (063)490-85-24 ; (093) 121-11-12 (Дніпропетровськ)
Безкоштовний хостинг uCoz